У квітні 2020 року, на початку карантину, українське креативне агентство TABASCO презентувало проєкт #TabascoWorkForGood. Він був покликаний допомогти українським креативникам, що залишилися без роботи.
До ініціативи долучилося бренд-менеджмент-агентство KUKU BURO. З моменту заснування у 2014 році, фахівці агентства працюють проєктно та віддалено. Коли цьогоріч вибухнула пандемія, а за нею карантин і криза, агентству не довелося підлаштовуватися — вся комунікація була давно налагоджена.
Зберігши всіх працівників та їхню оплату за проєкти, KUKU запустили безкоштовний консалтинг для креативних брендів, а за допомогою #TabascoWorkForGood знайшли PR-фахівця в команду.
“До карантину PR був нашою найслабшою стороною, а в період кризи ми вивели на міжнародний медіапростір три бренди. TABASCO підібрало нам дуже класних PR-фахівців, і серед усіх охочих ми обрали Алісу Калюжну.”
За 2 місяці завдяки #WorkForGood KUKU BURO:
- створили PR-стратегії для 3 українських fashion-брендів
- зібрали базу з 60+ міжнародних ЗМІ
- склали путівник по PR
У межах експерименту з #WorkForGood Алла Кудзієва визначила 5 правил бренд-менеджменту для міжнародного піару.
01.
Показуйте унікальність вашого бренду в листах
Уявіть, що ви редактор, який на день отримує 100, іноді 150 листів від брендів. Кожен із брендів пише: “У мене хороша якість і унікальний дизайн”.
Унікальність бренду повинна бути зрозумілою з вашого першого звернення — тексту листа й візуалізації. Якщо вдалося захопити увагу, після цього, можливо, редактор відкриє вкладення з презентацією.
Порада: ключовий віжуал надсилайте в тілі листа, а не як додаток до повідомлення.
02.
Текст — ваш головний інструмент
Те, як ви комунікуєте і яким чином ваш лист та реліз переклали англійською, —має велике значення. Людина, яка отримує листа, не знає вас. При цьому вона повинна з першого абзацу зрозуміти, що ви — найкращий із сотні брендів, які сьогодні написали.
03.
Відповідайте на листи вчасно
Усі завдання та домовленості повинні бути чітко розписані. Бюрократія Excel-табличок і папок на Google Drive — дуже важлива.
Комунікації зі ЗМІ для міжнародних публікацій повинні бути чіткими та якісними в кожного бренду. Ви не можете собі дозволити затягнути з відповіддю більш як на 2 дні, відповідати неввічливо тощо.
Головним робочим каналом бізнес-комунікації є пошта. При цьому Instagram і LinkedIn є вашим портфоліо — так само, як і сайт.
04.
Комунікуйте в різних соцмережах і нагадуйте про себе
Якщо ваша мета — потрапити в закордонні видання, приготуйтеся, що на це знадобиться час. Бувають випадки, коли все відбувається швидко й одразу. Але в стандартній системі вам потрібно щонайменше три сезони (півтора року) комунікувати в різних джерелах: у LinkedIn, Facebook, нагадувати про себе поштою, робити креативні розсилки.
Редактор про вас не знає, він спостерігає за брендом — його розвитком і впізнаваністю. На перші 2, 5 чи навіть 8 листів він може не відповідати. Але вам постійно варто бути в полі зору редактора зарубіжного медіа, щоб за нагоди він міг пригадати і знайти вас.
05.
Беріть участь у соціальних проєктах і колабораціях
Це головний тренд, особливо для брендів, де можна отримати величезні результати й охоплення. І зараз найкращий час для колаборацій.
Разом можна створити щось унікальне, цікаве — заміксувати досвід різних за профілем компаній. Зараз продукт не прив’язаний до локації. Епоха “Я бренд, я — суперунікальний” — пройшла. Тренд сьогодення — бути частиною чогось суперунікального.