fbpx
Кейси

5 брендів, які шукали працівників за допомогою креативних рекламних кампаній

Приклади рекрутингових кампаній
Данилюк Даяна, 08.05.2021

В Україні пошук роботи зазвичай пов’язаний з майданчиками, де роботодавці розміщують вакансії. Усі знають, на що схожий процес пошуку роботи: спочатку ти надсилаєш резюме і портфоліо, потім виконуєш тестове завдання і, якщо пощастить, — ідеш на співбесіду. Обидві сторони витрачають багато часу на те, щоб знайти одне одного, а сам пошук роботи викликає більше стресу, аніж радості.

Тому ми зібрали 5 прикладів того, як всесвітньо відомі бренди розв’язали це завдання за допомогою креативу. Провівши рекрутингові кампанії, вони не лише знайшли працівників, а й залучили до обговорення споживачів та інтернет-спільноту.


Білборд від Google 

У 2004 році Google анонімно розмістив на білбордах Гарвардської площі й Кремнієвої долини математичну задачу. У такий спосіб, за допомогою креативу, компанія розпочала пошук талановитих розробників.

Задача швидко поширилася серед програмістів — історія із загадковими білбордами розлетілася по всіх Штатах. Ті, кому вдавалося розв’язати задачу, отримували доступ до вебсайту, де на них очікувало повідомлення й нове завдання.

“Відмінна робота, ви — молодець! Ви потрапили до Google Labs, і ми раді, що ви тут. У процесі створення Google ми зрозуміли одну важливу річ — легше знайти те, що ти шукаєш, якщо воно теж шукає тебе. Зараз ми шукаємо кращих розробників у світі. І ось — ви тут.”

Програмісти, які змогли розв’язати задачу повністю, отримали таємну адресу пошти Google, куди могли надіслати лист зі своїм резюме для розгляду. 


IKEA

У 2011 році, під час відкриття магазину IKEA в Австралії, компанії потрібно було знайти нових працівників. І вона вирішила залучити до цього процесу самих клієнтів. До кожного паковання з товаром IKEA додавала “кар’єрні інструкції”, які закликали покупців “зібрати своє майбутнє”.

Звернувшись до людей, які вже люблять бренд і поділяють цінності компанії, IKEA отримала 4285 резюме і в підсумку обрала 280 нових працівників. 

Цей рекламний кейс швидко розлетівся інтернетом як приклад креативної рекрутингової кампанії. Адже IKEA не тільки вдалося заощадити на створенні HR-відділу й рекламному бюджеті на використання зовнішніх каналів для поширення інформації. Компанія звернулася до своєї цільової аудиторії і ще раз показала, наскільки їй важливі клієнти.


Volkswagen

Ще одним прикладом того, як компанія, у пошуку нових працівників, звертається безпосередньо до цільової аудиторії, є історія бренду автомобілів Volkswagen.

Щоб запросити на роботу кваліфікованих механіків, компанія відправила автомобілі, які потребували ремонту, в майстерні по всій Німеччині. А запрошення на роботу розмістили на днищі машин. Таким чином, механік, який брався за ремонт автомобіля, одразу бачив оголошення. А Volkswagen напряму говорив з кандидатом, який володів необхідними для роботи навичками. 


Lego

Якось виробник конструкторів Lego відкрив нову вакансію Lego-будівельників. Їхнім завданням було створювати конструкції для різних цілей, наприклад, для спеціальних студій. Знайти людину, якій сподобається витрачати багато часу на складання Lego-конструкторів, і щоб вона до того ж була старшою за 10 років — завдання непросте.

Тому компанія улаштувала шоу із живою аудиторією, перед якою конкурсанти демонстрували свої вміння. Кандидати також отримували завдання від Lego-рекрутерів і повинні були на швидкість будувати те, що їм казали. Протягом трьох раундів вони створювали нові конструкції з Lego, а глядачі й рекрутери обирали, кому дістанеться посада. 


Рекламне агентство Ogilvy

Рекламне агентство Ogilvy в межах рекламної кампанії в соціальних мережах і YouTube оголосило, що шукає “кращого продавця у світі”. Кандидатам запропонували продати цеглину й зняти про це ролик.

“Якщо ви можете продати червону цеглу, можливо, ви зможете продати що завгодно”, — сказав Мет Цукер, виконавчий креативний директор офісу OgilvyOne в Нью-Йорку, якому й належала ідея.

Конкурс проводили у 15 країнах і від кандидатів не вимагали попереднього досвіду в продажах. Авторів кращих презентацій потім запросили на один з найпрестижніших фестивалів реклами “Каннські леви”, а переможця конкурсу — на стажування в агентство.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як Frontline.Care створили комікс про БПЛА “Мара”, аби закрити збір на 5,2 мільйона
Розповідаємо про ідею, сюжет і митців, які долучилися до проєкту
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
13 кінострічок, натхненних реальними історіями брендів
Добірка про історії успіху та складнощі, що виникали на цьому шляху
10 рекламних роликів про Україну, знятих з початку повномасштабної війни
Про волонтерів, військових, матерів, дітей та всіх українців
Проєкт “Тиловики Азову”, або Як 500 людей зібрали 30 мільйонів для бригади “Азов”
Говоримо про ідею, силу персональної комунікації та волонтерські інсайти
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень