fbpx
Кейси

5 брендів, які шукали працівників за допомогою креативних рекламних кампаній

Приклади рекрутингових кампаній
Данилюк Даяна, 08.05.2021

В Україні пошук роботи зазвичай пов’язаний з майданчиками, де роботодавці розміщують вакансії. Усі знають, на що схожий процес пошуку роботи: спочатку ти надсилаєш резюме і портфоліо, потім виконуєш тестове завдання і, якщо пощастить, — ідеш на співбесіду. Обидві сторони витрачають багато часу на те, щоб знайти одне одного, а сам пошук роботи викликає більше стресу, аніж радості.

Тому ми зібрали 5 прикладів того, як всесвітньо відомі бренди розв’язали це завдання за допомогою креативу. Провівши рекрутингові кампанії, вони не лише знайшли працівників, а й залучили до обговорення споживачів та інтернет-спільноту.


Білборд від Google 

У 2004 році Google анонімно розмістив на білбордах Гарвардської площі й Кремнієвої долини математичну задачу. У такий спосіб, за допомогою креативу, компанія розпочала пошук талановитих розробників.

Задача швидко поширилася серед програмістів — історія із загадковими білбордами розлетілася по всіх Штатах. Ті, кому вдавалося розв’язати задачу, отримували доступ до вебсайту, де на них очікувало повідомлення й нове завдання.

“Відмінна робота, ви — молодець! Ви потрапили до Google Labs, і ми раді, що ви тут. У процесі створення Google ми зрозуміли одну важливу річ — легше знайти те, що ти шукаєш, якщо воно теж шукає тебе. Зараз ми шукаємо кращих розробників у світі. І ось — ви тут.”

Програмісти, які змогли розв’язати задачу повністю, отримали таємну адресу пошти Google, куди могли надіслати лист зі своїм резюме для розгляду. 


IKEA

У 2011 році, під час відкриття магазину IKEA в Австралії, компанії потрібно було знайти нових працівників. І вона вирішила залучити до цього процесу самих клієнтів. До кожного паковання з товаром IKEA додавала “кар’єрні інструкції”, які закликали покупців “зібрати своє майбутнє”.

Звернувшись до людей, які вже люблять бренд і поділяють цінності компанії, IKEA отримала 4285 резюме і в підсумку обрала 280 нових працівників. 

Цей рекламний кейс швидко розлетівся інтернетом як приклад креативної рекрутингової кампанії. Адже IKEA не тільки вдалося заощадити на створенні HR-відділу й рекламному бюджеті на використання зовнішніх каналів для поширення інформації. Компанія звернулася до своєї цільової аудиторії і ще раз показала, наскільки їй важливі клієнти.


Volkswagen

Ще одним прикладом того, як компанія, у пошуку нових працівників, звертається безпосередньо до цільової аудиторії, є історія бренду автомобілів Volkswagen.

Щоб запросити на роботу кваліфікованих механіків, компанія відправила автомобілі, які потребували ремонту, в майстерні по всій Німеччині. А запрошення на роботу розмістили на днищі машин. Таким чином, механік, який брався за ремонт автомобіля, одразу бачив оголошення. А Volkswagen напряму говорив з кандидатом, який володів необхідними для роботи навичками. 


Lego

Якось виробник конструкторів Lego відкрив нову вакансію Lego-будівельників. Їхнім завданням було створювати конструкції для різних цілей, наприклад, для спеціальних студій. Знайти людину, якій сподобається витрачати багато часу на складання Lego-конструкторів, і щоб вона до того ж була старшою за 10 років — завдання непросте.

Тому компанія улаштувала шоу із живою аудиторією, перед якою конкурсанти демонстрували свої вміння. Кандидати також отримували завдання від Lego-рекрутерів і повинні були на швидкість будувати те, що їм казали. Протягом трьох раундів вони створювали нові конструкції з Lego, а глядачі й рекрутери обирали, кому дістанеться посада. 


Рекламне агентство Ogilvy

Рекламне агентство Ogilvy в межах рекламної кампанії в соціальних мережах і YouTube оголосило, що шукає “кращого продавця у світі”. Кандидатам запропонували продати цеглину й зняти про це ролик.

“Якщо ви можете продати червону цеглу, можливо, ви зможете продати що завгодно”, — сказав Мет Цукер, виконавчий креативний директор офісу OgilvyOne в Нью-Йорку, якому й належала ідея.

Конкурс проводили у 15 країнах і від кандидатів не вимагали попереднього досвіду в продажах. Авторів кращих презентацій потім запросили на один з найпрестижніших фестивалів реклами “Каннські леви”, а переможця конкурсу — на стажування в агентство.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як через глибинні дослідження збільшити кількість лідів удвічі: кейс 
Ми провели глибинні дослідження для бренду вагового обладнання: результат – збільшення лідів х2. Як це працює?
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень