У Великій Британії розгорається суперечка навколо авторських прав у сфері штучного інтелекту.
Уряд країни планує змінити законодавство, щоб спростити навчання штучного інтелекту на основі контенту, знайденого в мережі. Відповідно до запропонованих змін, розробники зможуть використовувати роботи митців без їхнього дозволу або фінансової компенсації, якщо автори не подадуть запит на відмову від такого використання, пише TechCrunch.
Ці плани викликали різку критику з боку творчої спільноти. У понеділок тисяча музикантів об’єдналися й випустили «тихий» альбом, що отримав назву Is This What We Want? («Чи це те, що ми хочемо?»). До ініціативи долучилися відомі артисти, серед яких шотландська співачка Енні Леннокс, гурт Mystery Jets, виконавиця Кейт Буш та оскароносний композитор Ганс Циммер.
Цей альбом особливий тим, що він не є збіркою пісень чи реміксів, а складається із записів порожніх студій та концертних майданчиків. Це є символічним зображенням наслідків пропонованих змін у законодавстві.
«У моїй студії є два коти, які турбують мене весь день, коли я працюю. У треку можна почути, як студією ходять мої коти», — зазначив один з учасників проєкту Томас Г’юїтт Джонс.
Додатковий акцент на проблемі зроблено через назви треків альбому. Вони складаються у фразу «Британський уряд не повинен узаконювати крадіжку музики на користь ШІ-компаній».
Цей альбом став частиною ширшої кампанії проти використання авторських творів у навчанні штучного інтелекту без згоди митців. Один із головних організаторів ініціативи, Ед Ньютон-Рекс, вже зібрав понад 47 000 підписів під петицією, яка закликає владу запровадити жорсткіші правила щодо авторських прав. Лише за останні п’ять тижнів після оголошення британської ШІ-стратегії до кампанії приєдналися орієнтовно 10 000 нових підписантів.
Протест музикантів відбувається напередодні офіційного ухвалення змін у британському законодавстві. За новими правилами, митці змушені самостійно відмовлятися від використання їхніх робіт у тренуванні ШІ. Однак наразі не існує ефективного механізму такої відмови. Учасники протесту вважають, що це створює пастку для авторів. Адже відсутність контролю призведе до того, що більшість контенту ШІ-компанії використовуватимуть без відома митців.
«Тихий» альбом уже з’явився на музичних платформах, а всі отримані пожертви з прослуховувань спрямують на підтримку благодійної організації Help Musicians.
Раніше ми писали, що митці протестують проти використання їхніх творів для навчання ШІ