fbpx
Кейси

10 українських проєктів, які отримали Red Dot Award 2021

За айдентику, брендинг і розроблення дизайну для додатків та сайтів
Данилюк Даяна, 18.08.2021

Red Dot Design Award — це щорічна міжнародна премія в галузі дизайну, заснована ще в 1954 році. Її вручає європейський інститут Центру дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія за видатну якість та особливі досягнення в дизайні.

Переможців визначають у промисловому, комунікаційному дизайні та серед дизайн-концептів, оцінюючи високу якість дизайну й творчі новації. У 2021 році церемонія нагородження та відкриття виставки проєктів-переможців відбудуться 12 листопада в Берліні, а традиційний щорічник вийде друком у грудні.

Ми розповіли про українські агенції, які здобули премію Red Dot цьогоріч, а також зібрали проєкти, що перемогли в різних номінаціях.


CleanMyMac X

Премія: Red Dot

Категорія: Interface & User Experience Design

Отримали: MacPaw

Компанія MacPaw отримала нагороду Red Dot Award: Brands & Communication Design за оновлений інтерфейс програми для очищення та оптимізації Mac-комп’ютерів.

У новому дизайні команда оновила кольорову гаму та спростила елементи інтерфейсу. Прозорість скляних іконок у застосунку символізує простоту й зрозумілість продукту, а нові мікроанімації привертають увагу до важливого тільки в потрібний момент.

“Обслуговування та правильний догляд за Mac може бути складним і навіть стресовим. Дизайн CleanMyMac відображає його головне призначення — показати, що турбота про комп’ютер може бути простою і навіть приємною справою, доступною кожному користувачеві. Дизайн у MacPaw — командна гра, спільними зусиллями ми прагнемо створювати зручні, естетичні продукти з увагою до найдрібніших деталей”, — коментує Олександр Пронський, Design Lead в CleanMyMac.


UNIT.City

Премія: Red Dot

Категорія: Brand Design & Identity

Отримали: студія Twid

Українська креативна студія Twid отримала Red Dot Design Award 2021 за дизайн-систему інноваційного парку UNIT.City. Команда студії розробила типографіку, колористику, сітку, малий логотип, систему суббрендів UNIT, локалізаційний формат та правила їх спільного використання на прикладі патернів, ілюстрацій, фільтрів для фотографій, мерчу, рекламних макетів, презентацій, об’єднаних у систему. Айдентика передає технологічний, але бунтарський дух і доводить, що бренд може бути гнучким і різним, не втрачаючи впізнаваного стилю.

“UNIT.City недарма називається саме так. За кількістю різних проявів та інфраструктурних проєктів його цілком можна порівняти з містом, тому в підході до айдентики ми орієнтувалися на вимоги, які зазвичай стоять перед дизайн-системами цілих міст. Айдентика вийшла впізнаваною, але водночас залишила великий простір для її розвитку, тому особливо приємно було спостерігати за появою нових матеріалів онлайн і проявами айдентики на території самого UNIT”, — говорить Алекс Твіста, засновник та креативний директор студії Twid.


ZibraAI

Премія: Best of the Best

Категорія: Brand Design & Identity

Отримали: студія Twid

Креативна студія Twid також отримала нагороду Best of the Best за візуальну ідентичність deep-tech стартапу ZibraAI. Задачею було створити адаптивний і гнучкий брендинг, який об’єднував би довгострокову стратегію випуску продуктів. Команда вирішила застосувати AI для генерації айдентики.

“Ми з колегою взяли готову модель, яка була навчена розпізнавати коней (вони схожі на зебр, і так простіше, ніж навчити мережу з нуля), і перевчили її ідентифікувати написи ZIBRA, які ми попередньо зібрали на спеціальному сайті. У підсумку з 500 скриншотів з написом ми отримали драфтові віжуали, над якими вже працювали. Система функціонувала на заданих нами параметрах, але проблему дизайну вона не розв’язувала. Насправді це був експеримент. Ми хотіли, щоб візуальна ідентичність Zibra максимально розкривала потенціал 3D-розробки в іграх завдяки AI-технологіям, що вони пропонують. І нам здалося цікавим створити динамічну ідентичність у такий самий спосіб. Вибирати не доводилося, ми просто спробували — і вийшло”, — розповідає дизайнер і артдиректор студії Twid Семен Мокров.


Сount’d

Премія: Red Dot

Категорія: Interface Design

Отримали: Excited

Львівська дизайн-агенція цифрових продуктів Excited отримала премію Red Dot за розроблення дизайну для мобільного додатка Count’d. Сервіс пропонує отримати план доставки здорового харчування за підпискою — користувачу потрібно внести свої дані, вказати можливі алергії та власні вподобання в їжі, і додаток самостійно підбере план, який враховуватиме фітнес-активність клієнта та дієтичні преференції.


Основною стратегію в дизайні агенція обрала просте й зрозуміле знайомство користувачів із застосунком. Після того як користувач вводить основну інформацію про себе та відповідає на обов’язкові запитання, додаток пропонує йому план харчування на тиждень або місяць, відповідно до вибору клієнта. Усе це спрощує складний процес вибору “що сьогодні їсти на обід” і максимально швидко наближає клієнтів до кінцевої мети – замовлення плану. Основні акценти у візуальному дизайні — контент і мінімалістичний інтерфейс.


Документальний серіал “СПАЛАХ”

Премія: Red Dot

Отримали: Plai Buro

Українська креативна агенція Plai Buro отримала нагороду Red Dot Design Award 2021 за розроблення айдентики документального серіалу “Спалах”, який розповідає про нову українську культуру та її творців.

“Ідея полягає у тому, що спалахи — це циклічні явища в культурному середовищі країни, які відбуваються під дією політично-соціальних потрясінь (розпад СРСР, Помаранчева революція, Євромайдан) і змінюють його кожні 4-5 років”, — розповіли у Plai Buro.


Серія подкастів “Тепер”

Премія: Red Dot

Категорія: Interface Design

Отримали: Kultura

Київська студія Kultura (раніше відома як Numo Team) отримала нагороду Red Dot Award 2021 за айдентику серії подкастів “Тепер” для Дніпровського центру сучасної культури (DCCC). Авторка подкастів — художниця та журналістка Лєра Мальченко, яка спілкується з місцевими митцями, кураторами та музикантами про минуле, теперішнє та майбутнє Дніпра.


Laoshi

Премія: Red Dot

Категорія: Apps

Отримали: Kultura

Також студія Kultura отримала премію у категорії Apps за дизайн додатка для вивчення китайської мови Laoshi. Додаток допомагає розширити словниковий запас, готуватися до іспитів та запам’ятовувати ієрогліфи за допомогою алгоритмів інтервального повторення.

“Традиційно премії в галузі дизайну є частиною маркетингових стратегій комерційних брендів. Безумовно, це важливо для нас і наших клієнтів. Але особливо ми цінуємо те, що міжнародне визнання отримують невеликі локальні культурні проєкти з України”, — говорить Саша Биченко, співзасновник й артдиректор студії Kultura.


TEDxNaUKMA

Премія: Red Dot

Категорія: Brand Design & Identity

Отримали: Hexagon Agency

Українська студія Hexagon Agency, що спеціалізується на веброзробці, графічному та UX/UI-дизайні, отримала нагороду за айдентику для TEDxNaUKMA. Це освітня подія у форматі TEDx, яку цьогоріч провели в Києво-Могилянській академії.

Дизайнери використали впізнаваний візуальний стиль платформ і додали виразні рішення, щоб підкреслити тему подій — “Неоднозначність”.


Час закритих дверей

Премія: Red Dot

Категорія: Websites

Отримали: Hexagon Agency

Студія Hexagon Agency отримала нагороду за розроблення сайту для документального фотопроєкту “Час закритих дверей”, який вона створила разом з The Gate Agency. У проєкті розповідається про 100 підприємців з різних міст України та виклики, з якими зіткнувся їхній бізнес через пандемію і локдауни. Сайт, розроблений Hexagon Agency, побудований у форматі цифрового сторітелінгу і за допомогою зрозумілої структури допомагає краще розкрити історії героїв.


Riversssounds

Премія: Red Dot

Категорія: Web Specials

Отримали: Hexagon Agency

Третю премію Red Dot студія Hexagon Agency отримала за дизайн інтерактивної платформи для музикантів Riversssounds. Її створили чернівецька культурна організація DZESTRA, бухарестська SEMI SILENT й українська електронна виконавиця Анна Хвиль.

Художники досліджували звуковий ландшафт європейських річок: у роботах зафіксовані звукові профайли водойм. Відвідувачам платформи пропонують самостійно з ними взаємодіяти — наприклад, міксувати запис, створюючи авторський твір.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень