fbpx
Кейси

10 безглуздих та небезпечних челенджів в інтернеті

Які точно не варто повторювати
Коротенко Оля, 18.10.2020

Виконувати челенджі — незмінний тренд YouTube, Instagram і ТikTok. Челенджі можуть бути цілком безпечними, цікавими й навіть корисними. Вони можуть об’єднувати людей, давати простір для самовираження та допомагати весело проводити час. А можуть, навпаки, бути дивними, безглуздими й навіть небезпечними для життя.

Користувачі мережі по всьому світу їдять гострий перець, засовують кондоми собі в ніс та облизують унітази, щоб отримувати перегляди, задовольняти свою цікавість чи комусь щось доводити.

Ми зібрали 15 таких челенджів. Кожен із них — безглуздий і небезпечний. Краще не повторюйте.


Челендж із перцем

У чому суть? Потрібно розжувати гострий перець і якомога довше не запивати. Зазвичай учаснику одразу дають склянку молока, щоб він у будь-який момент міг запити перець (молоко через вміст жиру нейтралізує печіння). Тривалість процесу засікають на секундомір, щоб дізнатись, як довго людина витримає печіння. У таку “гру” грають по одному чи змагаються групою людей. Процес на вигляд безглуздий і неестетичний: люди плачуть, кашляють, кривляються і плюються.

У чому небезпека? Можна отримати опіки та викликати алергічну реакцію, а можна навіть ушкодити життєво важливі органи. Одному учаснику челенджу перець пропалив дірку в стравоході. Інший чоловік отримав синдром зворотної церебральної вазоконстрикції — його артерії сильно звузились, що призвело до постійного болю в голові та шиї. Словом, краще не експериментувати.


Челендж “Кукурудза-дриль”

У чому суть? На дриль насаджують кукурудзяний качан, відтак вмикають дриль і намагаються з’їсти кукурудзу.

У чому небезпека? Можете уявити, з якою швидкістю крутиться кукурудза? Не дивно, що багато учасників такого челенджу залишилися без зубів. Та і взагалі підносити дриль до обличчя — така собі ідея.


Челендж із корицею

У чому суть? У цьому челенджі учасники мають проковтнути чайну ложку порошку кориці. Може здаватися, що це не надто складно, але…

У чому небезпека? Коричний порошок подрібнений до стану пудри. Часточки цієї пудри настільки малі, що, потрапивши до рота, навіть за найлегшого подиху миттєво розпорошуються. Вони потрапляють у дихальні шляхи й легені, дратуючи їхні стінки й викликаючи задушливий кашель. Розчинити або змішати корицю зі слиною, як це сподіваються зробити деякі учасники челенджу, не вдасться, бо вона просто не зволожується. Ба більше, кориця здатна прилипнути до горла. Результатом такого челенджу може стати сильний кашель і блювота, а іноді справа доходить до екстреної госпіталізації з промиванням шлунку.


Челендж “Сіль і лід”

У чому суть? На шкіру насипають сіль, прикладають лід і починають спостерігати, що ж відбуватиметься. (Спойлер: нічого хорошого). Потрібно протриматися якомога довше й не зважати на біль.

У чому небезпека? Сіль і лід вступають між собою у хімічну реакцію, одним з ефектів якої є різке падіння температури. Наслідком є опіки на шкірі та нестерпний біль. Приз тому, хто протримається довше за всіх — відмерлі тканини.


Tide pod-челендж

У чому суть? Учасники, найчастіше діти та підлітки, їдять подушечки з рідким засобом для прання. Пробують їх на смак і намагаються проковтнути. Деяким дітям здавалося, що мийні засоби схожі на солодощі, тож вони навіть сервірували їх, перш ніж з’їсти. Свого часу лікарі та ЗМІ забили тривогу, адже багато дітей потрапляли до лікарні після таких експериментів.

У чому небезпека? Засоби для прання містять етанол, полімери та перекис водню — надзвичайно токсичні для людського організму речовини. Ковтання хімічних речовин викликає нудоту, біль та порушення під час ковтання, набряки та призводить до опіків стравоходу.


Дезодорант-челендж

У чому суть? Учасники челенджу інтенсивно розбризкують аерозольний дезодорант собі на шкіру з маленької відстані. Усе так само, як і в багатьох інших челенджах — хто довше протримається, той “переміг”.

У чому небезпека? “Виграш”, щоправда, не з приємних — хімічні опіки. Часто таким “переможцям” навіть доводиться пересаджувати шкіру.


Кондом-челендж

З використанням презервативів винахідливі користувачі інтернету придумали навіть не один, а два челенджі. Один “кращий” за інший.

  • Condom snorting

У чому суть? У першому челенджі учасники різко вдихають кондом через ніздрю, поки він не опуститься носоглоткою нижче — тоді його можна витягнути пальцями з рота. Особливою майстерністю вважається виконання цього процесу без допомоги рук.

У чому небезпека? Презерватив може застрягти в носоглотці, і людина може померти від задухи.

  • Water drop

У чому суть? Презерватив наповнюють водою і кидають на голову людині. Часто презерватив з водою обволікає обличчя і прилипає до нього. Це доволі кумедно, але варто пам’ятати, що повторювати експеримент небезпечно.

У чому небезпека? Кондом може дуже щільно натягнутися на обличчя й утворити герметичність. У людини не буде можливості дихати, і в паніці вона не встигне зняти презерватив з водою з голови. Словом, краще не експериментувати, якщо не хочете загинути безглуздою смертю.


Челендж “Райдужне молоко”

У чому суть? У галон молока (а це майже 4 літри) додають харчовий барвник, щоб молоко стало кольоровим. Потім його випивають залпом. Цей челендж зазвичай виконували по кілька людей одночасно з молоком різного кольору.

У чому небезпека? Звичайно, шлунок не справляється з такою кількістю рідини, і молоко “проситься” назад. Виходить таке собі командне “райдужне” блювання. Дуже весело (ні).


Челендж “Лизни унітаз”

У чому суть? Челендж поширювався мережею під час коронавірусного локдауна. Люди знімали на камеру, як вони облизують обідок унітаза, тим самим демонструючи іншим, що вони не бояться коронавірусу. До речі, були інтелектуали, які лизали поручні в метро, продукти в супермаркеті і все, що погано лежить.

У чому небезпека? На всіх без винятку поверхнях перебувають мільйони мікробів, бактерій та вірусів. Під час контакту слизової оболонки із цими поверхнями підхопити, звичайно ж, можна не тільки коронавірус.


Kiki-челендж

У чому суть? Відео показують людей, що під пісню Дрейка In My Feelings на ходу виходять із автомобілів і виконують танець. Автомобіль у цей час їде на невеликій швидкості. Зазвичай в автомобілі сидить ще одна людина, яка знімає процес на відео. Але іноді люди встановлюють камеру всередині, і виходять із рухомого автомобіля.

У чому небезпека? По-перше, небезпека для автомобіля і для людини, що знімає. З людиною всередині чи без — автомобіль може кудись в’їхати, когось збити, загалом може статися ДТП. А якщо всередині є оператор челенджу, то це може зашкодити і йому.

По-друге, небезпека для людини, що танцює. Часто траплялося, що горе-танцюрист врізався в стовп, у припарковані автомобілі та в інші об’єкти, що були на його шляху. Були й випадки, коли людина виходила танцювати на проїжджу частину і її збивав автомобіль. Такий-от, здавалося б, позитивний та веселий челендж може призвести до сумних наслідків.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень